Sâmbătă, 20 Aprilie 2024

POSTUL DE TELEVIZIUNE CATOLIC MARIA TV

Potrivit comunicatului dat de pr. Doru Popovici, director de programe Radio Maria România, începând de sâmbătă, 11 aprilie 2020, va funcționa în România postul de televiziune catolic Maria Tv. Redăm mai jos comunicatul integral:

Azi, 9.04.2020, ziua comemorării instituirii Sfintei Euharistii din Joia Sfânta și totodată ziua preoției, trăim un moment istoric pentru Biserica Catolica!

Din bunăvoința lui Dumnezeu și prin participarea oamenilor de bunăvoință se deschide o nouă cale de har pentru sufletele românilor de pretutindeni. Este vorba despre postul de televiziune catolic Maria Tv care va transmite începând de sâmbătă, 11.04.2020, în rețeaua naționala de televiziune Rcs-Rds.

Să fie totul spre mărirea lui Dumnezeu și împărtășirea sufletelor din harul Său!

Pr. Doru Popovici

 

 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.