Sâmbătă, 27 Aprilie 2024

Părintele Pallai Adalbert a trecut la Domnul

Părintele PALLAI Adalbert Nicolae Iosif a trecut la cele veșnice, joi, 17 august  2023, la vârsta de 74 de ani și în al 51-lea an de preoție.

A activat ca preot paroh în parohia de limbă maghiară ,,Sfântul Nicolae” din Satu Mare. Totodată, părintele a înființat și a activat o perioadă de timp și în parohia ,,Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul” din Satu Mare.

Vineri, 18 august 2023, de la ora 18:00, în biserica ,,Sfântul Nicolae” din Satu Mare, se va celebra Sfânta Liturghie, urmată de rânduiala parastasului.

Slujba de înmormântare va avea loc sâmbătă, 19 august, de la ora 15:00, la aceeași biserică.

Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească în pace!