Joi, 20 Iunie 2024

Caritas Greco-Catolic Maramureș se pune la dispoziția bunicilor din Baia Mare. Poți să te alături ca voluntar

Asociația Caritas Greco-Catolic Maramureș se pune la dispoziția bunicilor din Baia Mare, pentru a-i ajuta pe aceștia să evite deplasările în scopul de a face cumpărăturile de produse alimentare și medicamente.

Asociația roagă toți vărstnicii de peste 65 de ani, care au nevoie de aceste servicii, să apeleze cu încredere în zilele de luni-joi, de la ora  9:00 la 15:00 sau vineri între orele 9:00-12:00, la numărul de telefon 004-0362-401169.

De asemenea, lansează un apel către tinerii care ar dori să devină voluntari în acest proiect, să contacteze telefonic sau prin e-mail (Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. ) angajatii asociației.

Biroul eparhial de presă

 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.