Marți, 25 Iunie 2024

14 august 2022: Sfințirea bisericii „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” din Aliceni

Duminică, 14 august 2022, va avea loc sfințirea bisericii „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” din Aliceni, Protopopiatul Țara Oașului. Sfințirea va fi oficiată de către Preasfinția Sa Vasile Bizău, avându-i alături pe PS. Cristian Crișan- Episcop auxiliar de Alba Iulia și Făgăraș și PS Bot Ioan Călin- Episcop auxiliar de Lugoj, precum și un sobor de preoți din Eparhie.

Ceremonialul va începe la ora 10:30, fiind urmat de celebrarea Sfintei Liturghii.  

Comunitatea parohială împreună cu preotul paroh Brîndușe Ovidiu invită toți credincioșii să participe la sărbătoarea parohiei Aliceni.

Biroul eparhial de presă

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.