Miercuri, 12 Iunie 2024

PS Vasile l-a felicitat pe noul prefect de Maramureș

Preasfințitul Vasile Bizău a transmis miercuri, 6 aprilie 2016, un mesaj de felicitare domnului Sebastian-Mihai Lupuț, noul prefect al Județului Maramureș. Redăm mai jos mesajul integral:

 

Stimate Domnule Prefect

Cu ocazia numirii și instalării Dumneavoastră în funcția de Prefect al județului Maramureș, dorim a ne alătura celor care v-au făcut cuvenitele urări potrivite cu importanța momentului din viața Dumneavoastră, pentru o bună slujire în folosul maramureșenilor.

O demnitate publică de înaltă ținută și mare responsabilitate cum este cea de Prefect, vă onorează și de aceea vă felicităm și vă însoțim cu rugăciunea noastră pentru ca munca și misiunea Dumneavoastră să fie rodnice.

Vă dorim toate cele bune de la Domnul, împreună cu salutul și urările noastre de bine.

Cu respectuoase sentimente în speranță,

† Vasile

Episcop de Maramureș

Sebastian-Mihai Lupuţ a fost numit prefect de Maramureș de către Guvernul Cioloș și a preluat mandatul pe data de 3 aprilie 2016 de la fostul prefect al judeţului, Anton Rohian, care a ocupat această funcție din martie 2013. 

Biroul eparhial de presă

       

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.