Joi, 25 Iulie 2024

2 februarie 2024 – Ziua Vieții consacrate va fi sărbătorită la Baia Mare

Vineri, 2 februarie 2024, Ziua Vieții Consacrate, Ediția XXVIII, va fi sărbătorită la Baia Mare, printr-un program de rugăciune la care sunt așteptate persoanele consacrate din Eparhia greco-catolică de Maramureș, precum și cele din Dieceza romano catolică de Satu Mare. În acest an, evenimentul este organizat de către Episcopia greco-catolică de Maramureș.  

Invitația la rugăciune și la participarea la program este extinsă tuturor credincioșilor.

Programul va cuprinde o seara de rugăciune, joi, 1 februarie, de la ora 18:00, la Mănăstirea „Sfânta Maria” din Baia Mare. Va avea loc Vecernia celebrată de Preasfinția Sa Vasile Bizău, urmată de Adorație, cu meditații legate de viața consacrată.

Vineri, 2 februarie, de la ora 10:00, se va celebra Sfânta Liturghie Arhierească, la biserica „Sfânta Maria” din Baia Mare.

Biroul eparhial de presă

000

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.