Vineri, 19 Aprilie 2024

Programul Zilei Mondiale a Bolnavului 2017

În acest an, Ziua Mondială a Bolnavului -Ediția XXV- va fi sărbătorită sâmbătă, 11 februarie 2017, în holul mare al Spitalului Județean „Dr. Constantin Opriș” din Baia Mare. Tema care a fost aleasă de Papa Francisc pentru celebrarea din acest an este: Uimire pentru ceea ce face Dumnezeu: „Mi-a făcut lucruri mari Cel Atotputernic…” (Lc 1,49).

Program:
- ora 10:30: Sfântul Maslu -celebrat de către Preasfințitul Vasile Bizău împreună cu toți preoții prezenți
- vizitarea tuturor bolnavilor internati în spital.

Organizatori:
Asociaţia Medicilor Catolici din România, Filiala Maramureș- Președinte, Dr. Ilieș Alexandru și Parohia Greco Catolică nr. IX - Spitale Baia Mare, Administrator parohial, Pr. Mihai Simonca.

Vă așteptăm să participați în număr cât mai mare!