Miercuri, 04 Octombrie 2023

Cinci noi membre în Reuniunea Mariană la Satu Mare

Luni, 7 august 2017 (ora 18:00), în Biserica „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” din Satu Mare, a avut loc Întâlnirea lunară a membrilor Reuniunii Mariane „Regina Pacii”. Într-un cadru festiv, după celebrarea Sfintei Liturghii, premergător Sărbătorii Adormirii Maicii Domnului, Pr. Roman Dumitru – paroh și protopop de Satu Mare, și Pr. Costin Laurențiu – vicar parohial au invitat noile candidate să-și manifeste public dorința de a o sluji pe Preacurata Fecioară Maria în cadrul Reuniunii Mariane. Bunul Dumnezeu să le dăruiască sănătate, iar Preacurata Fecioară Maria să le fie Ocrotitoare și Povățuitoare în misiunea pe care au acceptat-o!

 Secretariatul Protopopiatului Satu Mare

 

 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.